…Vali Olamazsın Demedim ki Evlat.

Validen Öğretmene, öğretmenler günü ayarı.!

Öğretmenler günü etkinliğine davet edilmiş ya da makamca düzenlenmiş etkinlikte bir valimiz günün anlam ve önemi hakkında protokol konuşması için kürsüye çıkmış. Konuşmasına başladığı sırada salonda bulunan davetlilerden bir tanesinin uygunsuz oturmasına takmış. Sayın Valimiz sert, kibirli, tepeden bakan bir vücut diliyle söylemini de birleştirerek “Bilader sen öğretmenmisin, bu nasıl oturma, öğretmensen öğretmen gibi otur, Allah, Allah ..” diyerek o kişiyi azarlıyor. Daha da vahimi ise bu sözlere salondan Alkış tufanı kopuyor.

Belki bir rahatsızlıktan ötürü öyle oturdu, belki dalgınlığına geldi, belki 3600 ek göstergeyi düşünüyordur, belki ayda 15 kg et bizim eve de girdimi diye düşünüyordur. vs, vs. Öğretmenin dalgın olmasının birden fazla sebebi var. Ama Sayın vali sizin böyle davranmaya hiçbir sebebiniz yok. İlla da hesap sormak istiyorsanız, geçersiniz makamınıza, çağırırsınız Konya il Milli eğitim müdürünü kişi hakkında disiplin sürecini başlatırdınız. Olmadı sayın vali olmadı.


Bu konuyla ilgili Sosyal medyada yapılan paylaşım ve yorumlara bakıyorum Sayın Valimizi haklı bulanlar da var haksız bulanlarda. Syın Valimizi Haklı Bulanlara şu soruyu sormak istiyorum. O Bacak, bacak üstüne atan kişi Türkiye’nin büyük iş adamlarından olsaydı ya da böyle bir işadamının yakını olsaydı Sayın vali hayırdır Bilader dermiydi?
Dilerim Konya mal müdürü olur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir