Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF ) Tirebolu ‘da bir dizi ziyaretlerde bulundu.Genel Başkan Vekili Necati Yılmaz başkanlığındaki heyette Genel Sekreter Recep Karakoç ve Başkan Yardımcısı  Sedat Akyıldız bulunmakta olup, öncelikle Tirebolu Kaymakamı Sayın Cevat Gün makamında ziyaret edildi. Daha sonra Tirebolu Belediye Başkanı Sayın Burhan Takır’a ziyarette bulunan heyetimiz; TİRDEF’in Pandemi dönemindeki çalışmalarından olan ve görüşmelerine Temmuz 2020 tarihinde başlanmış olan 42. Gönüllü Alayı Komutanı Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan ve silah arkadaşları adına Haymana’da yapılacak olan anıt mezar ve şehitlik ile ilgili: Sn. Sabri Öztürk başta olmak üzere Giresun ve Giresunlu Milletvekillerimiz, Haymana Belediye Başkanı Sayın Özdemir Turgut, Sakarya Milli Parklar Müdürü Sayın Ömer AYGÜL ile diğer yetkililerle Yapılan görüşmeler, çalışmalar ve gelişmeler hakkında bilgi verildi. 

Tirebolu ve Haymana Belediye meclislerinde bu kapsamda kardeş şehir  kararlarının alınmış olduğu, Haymana Belediye Meclisi aynı doğrultuda Tirebolu ve Hüseyin Avni Alparslan adının Haymanada iki caddeye verileceği bilgisi paylaşıldı. Heyetimiz tarafından; İhale sürecinde olan şehitlik ve anıt mezarın temel atma ve açılış törenlerine davet edilen Sayın Kaymakamımız Cevat GÜN ve Sayın Belediye Başkanımız Burhan TAKIR davetimizi Programlarına aldıklarını; olağanüstü bir değişiklik olmadığı  takdirde katılmak istediklerini ifade ettiler.  Heyetimiz yetkililere Tirebolu’lu tüm paydaşların TİRDEF’in çalışmalarına  olan ilgi ve katkısından duyulan memnuniyeti ifade ettiler.

Ayrıca; Tirebolu Kaymakamlığı Yazı işleri Müdürü  Sayın Gökhan Yıldız ve Tirebolu Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Atilla Aydın’ı makamlarında ziyaret ederek, yapılan proje ve çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir