Eski Bakan Fikri Sağlar’dan faşist söylem

Eski CHP li Bakandan Faşist söylemler.

Bu ülkede Bakanlık yapmış bir kişi hala Başörtülü Hakimin “adaleti sağlayacağına inanmıyorum” Diyebiliyor. Sayın Sağlar bu gün yarıda ki Baş örtülü hakimin adil davranmayacını söylüyor, Yarı hastanedeki doktor, okuldaki öğretmen, kamudaki memur vb. Bu kurumlarda da baş örtülü olmasını istemeyecek.

Artık Gün ışığı gibi aşikâr, bu zihniyette olanlar iktidar oldukları gün İnancı gereği başını örtenlere bıraktıkları yerden zülüm yapmaya devam edecekler.

Üniversitelerde ikna odaları tekrar kurulacak, kumsal alanda yapılan törenlere başörtülüler alınmayacak, askerde yemin törenine başörtülü anneler giremeyecek, subay, astsubay veya uzman çocuğunun ordu evindeki düğününe başörtülü anne ve yakınları alınmayacak, ordu evleri sosyal tesislerine başörtülü girilemeyecek, başörtülü öğretmenler derslere giremeyecek… Vs. Vs. Bunları yadırgıyor muyum? Allah şahit hayır! Bunlardan endişe duyuyor muyum? Allah şahit duymuyorum. Bana ne, bana ne! Onlara dar gelen elbise bana bol gelir. Çünkü ben o günleri iliklerine kadar yaşamış birisiyim, yani tecrübeliyim. O günlerin tecrübesini, o günleri yaşamayanlara anlatmakta yetersiz kalıyorum, Anlattıklarıma inanmıyorlar, yaşayarak tecrübe etmek onlarında hakkıdır diye düşünüyorum.

Sayın Fikri Sağlar’dan istirhamım önce, CHP içerisindeki başörtülüler, Sayın Temel Karamollaoğlu, Sayın Abdullah Gül, Sayın Ali Babacan, Sayın Ahmet Davutoğlu’ndan başlaması.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir