Bizi öldüren kim?

Ramazan münasebetiyle ulusal ve yerel televizyon kanallarında dini bilgiler anlatılmaya başlandı.

Bazı şahısların din adına anlattıklarını anlamakta sıkıntı çekiyorum.

Aklımıza gelen gelmeyen, sonradan çıkan şimdi çıkan ne varsa hepsini Allah yaratmış. Bizler, bilim insanları sayesinde Allahın bu ayetlerini anlıyoruz.

Tıp da Allah in Ayetlerinden birisidir. Allah’ın Tıp ayetini, Hekimler, Tıp ilmi ile uğraşanlar tıbbi ayetlerini tefsir eden kullarıdır, ister Müslüman olsun ister Müslüman olmasın onlar Allah’ın tıp ilmini bizlere tefsir ederler, katılırsınız katılmazsınız, ben öyle düşünüyorum.

Şu an dünya gündeminde olduğu için söylüyorum, Şimdi Korona virüsten korunmanın yollarını bizlere söylüyorlar, emde ispatlı olarak, diyorlar ki; Maske takarsanız %90, mesafe ve temizliğe dikkat ederseniz %95 korunmuş olursunuz. Bunu Allah bize Tıp ayeti ile emrediyor, bu emre uymayan Allah’ın ayetine uymamış olur.

Bazı kişilerde Allah’ın kelamı kuranı rafa kaldırıp bir takım kişilerden rivayetler anlatarak, şu kadar duayı bu kadar okursanız, şu ayeti bu sayıda okursanız size hiç bir illet bulaşmaz, Korona da Allah’ın izini ile Allah’ın bulaşmasını istediği kişilere bulaşır. Siz ne yaparsanız yapın bunun önüne geçemezsiniz yönünde sözde dini anlatım yapıyorlar. Maalesef bazı vatandaşların Tıbbi eğitim almış uzman kişilerin önerilerine kulak vermek yerine, din adına anlatılanlara tabi olduğunu görüyoruz. Ve diyorlar ki “Eceli gelmeyen ölmez” Başka bir deyimle ölenler bu yıl öyle veya böyle yıl içinde öleceklerdi.

Ülkemizin deprem kuşağında olduğu için bir örneklemede depremle ilgili vermek istiyorum.

Allah’ın ayetlerinden biride Jeofiziktir. Jeofizik, yerkürenin yapısını, zamana bağlı değişimlerini ve buna neden olan kuvvetleri inceleyen bir bilim dalıdır. Bu alanda eğitim alan kişiler bize Allah’ın deprem ayetini anlatır, depremi tefsir ederler, ister Müslüman olsun, ister olmasın, Allah’ın deprem ayetini bizlere anlatır, evlerinizi, binalarınızı vs. yaparken bu konuda alınması gereken tedbirleri almamızı önerir. Biz konutlarımızı, binalarımızı, yaşam alanlarımızı Allah’ın jeofizik ayetine uygun yapmazsak Allah’ın emrine karşı gelmiş oluruz. Allah bizi Kuranda Fussilet Suresi 46. Ayeti ile uyarıyor.

Lakin bu emiri Müslüman olan bizler dinlemiyoruz, dilemediğimiz içinde küçücük bir sarsıntıda yüzün üzerinde bina başımıza yıkılıyor sayısız can kaybı yaşıyoruz. Akabinde din adına konuşanlar çıkıp depremin sebebini etek boyuna, içki şişesine vb. sebeplere bağlıyorlar.

Ama Allah’ın deprem ayetini Müslüman olmayan Japonlar anlıyor, binalarını ona göre yapıyorlar ve sekiz dokuz kuvvetinde depremde adamlar evlerinde kahve içiyorlar. Ben Japonya’ya gittim orada da etek boyları ve içki tüketimi aynı, yani bizim gibi bir fark yok. Ama Japonlar Allah’ın jeofizik ayetine inanarak uyguluyorlar.

Şimdi soru şu: Bizi küçücük bir sarsıntıyla öldüren, Japonları 8 kuvvetinde depremde öldürmeyen kim?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir