Ağam biz bu b… K neden yedik?

18 günlük kısıtlamanın ardından bu gün çarşıya gittim. Şöyle insanları bir, bir gözlemledim. Biz neden 18 gün evlerimize kapandık?!
Kimsede maske yok. Maske kimisinin gırtlağında, kisinin kolunda, kimisinin burnu dışarıda vs, vs. Durdum, durdum, maskesi olmayan orta yaşlarda bir vatandaşa “yahu dedim biz 18 gündür neden evlerimize kapandık? Arkadaş sen şu maskeni neden takmıyorsun? Adam Sn Özlem Gürses in Çine giden trenini araması gibi sağa sola bakındı durdu.
Aklıma şu hikaye geldi;”Ağa marabasına arabayı hazırlamasını emrediyor ve Maraba ile ağa tıngır mıngır kasabaya gidiyorlar. Yolun yarısında, arabayı çeken hayvan yola pisliyor. Ağa da marabası ile biraz eğlenmek istiyor “Üle Memo! Şu boku yersen, arabayı sana verecem” diyor. Maraba biraz düşünüyor, kararını veriyor, koşumları ağaya uzatıp arabadan iniyor ve taze at b.. K yiyor. “Tamam”, diyor ağa “araba senin” marabanın midesi bulanıyor ağzına kokular geliyor ama olsun araba benim oldu ya sen ona bak diye geçiriyor içinden.Ağa ise bir dakikalık bir eğlence uğruna arabasından olduğuna pişman, kendi budalalığına yanıyor. Dönüş yolunda ikisinin de ağzını bıçak açmıyor, ikisi de kurdukça kuruyorlar. Tam marabanın b.. K yediği noktaya geldiklerinde ağa dayanamıyor; “Üle Memo! Bir halt ettim, şaka uğruna araba elden gitti, b.k yemenin ederini vereyim, arabayı geri alayım.” Memo’nun genzinde, ağzına gelen b.. K kokusu, yüreğin de öfkesinde hâlâ b.. K tadı var. “Olur Ağam” diyor maraba, “olur ama bir şartla: sen de aha şu kalan kurumuş b.kları yiyeceksin ki ödeşelim.” Ağanın gözü kararmış, iniyor bir miktar b.. K da ağa yiyor,araba tekrar ağanın oluyor. Çiftliğe yaklaşırlarken, Memo düşünceli, düşünceli ağaya soruyor: “Ağam, araba köyden çıkarken de senindi köye girerkende senin, peki ağam biz bu b.ku neden yedik?”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir