9. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri

Tirebolu’nun kültür, sanatı ve gelenekleriyle tanıtılacağı 9. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

TİRDEF (Tirebolu Dernekler Federasyonu) tarafından geleneksel olarak organize edilen Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri’nin 9. bu yıl 5 Ocak 2020 Pazar günü, 11.00  ile 19.00  Saatleri Arası Üsküdar-Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.

9. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri’nde Tirebolu’nun geleneksel kültürü çeşitli etkinliklerle tanıtılırken, Tirebolu’nun yetiştirdiği değerlerden,

Ağustos 2019’da Van’ın Erciş ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun ile “İnsanlar Yaşarken de anılmalı” çerçevesinde 19,20 ve 21. inci Dönem Giresun Milletvekili ve iş insanı Rasim Zaimoğlu’nun özellikle Giresun ve Tirebolu üzerine yaptığı hizmetler anılacak ve isimlerinin gelecek kuşaklara iletilmesi sağlanmış olacak.

GELENEKSEL YEMEK KÜLTÜRÜ İKRAMLARLA TANITILACAK

Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri’nde her zaman olduğu gibi geleneksel yemek kültürü ikramlarla tanıtılırken, fotoğraf ve resim sergileri ile İstanbul’da Tirebolu ruhu yaşatılacak. Ayrıca Tirebolu Halk Eğitim Merkezi, Tirebolu kına gecesi gösterimi sunacak.
Yerel sanatçılarımızın da sahne alacağı etkinlikte Halk Oyunları gösterileri konukların memleket özlemini gidermesini ve coşkulu dakikalar geçirmesini sağlayacak.
Bu 05 Ocak 2020’de yapılacak Tirebolu Kültür ve sanat Günleri’nde ev sahipliğini, TİRDEF ile birlikte Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce ve Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır yapacak.

Giresunlu Milletvekilleri, Tirebolulu ve Giresunlu akademisyenlerin de davetli olduğu etkinliğe tüm Giresun ve Tirebolulular ile dost ve konukları davet edildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir